zarifsanatevi.com

Haziran 06, 2013

#direngeziparki

Bize apolitik diyen medya ve hükümet var. Üniversitede sosyoloji dersinde fikirlerimizi söylediğimizde lafımızı kesen hocalar varken, tarih dersinde Atatürk'ü anlatmamızı söyleyen ama fikrimizi söyleyince sınav notunu aşağı çeken hocalar varken gençlerin politika konuşmasını, dayatılan düzene sessiz kalmasını beklemiyordunuz değil mi? Arkadaş grubumuzda bile politik yorumlar yaptığımızda "tuu kaka" diyen arkadaşlarım şimdiler de ahkam kesiyor. Bu direnişi sonuna kadar destekliyorum. Hep farkında olduğumuz düzenin farkına geçte olsa varanlar umarım bundan aylar sonra tekrar kabuklarına dönmezler.. Konuşmaktan ve düşünmekten korkmadığımız, bunu savunduğumuz, insanları koyun yerine koymayan hükümet anlayışını görebilmeyi çok isterim.. İstemekten öte inanıyorum. #direngeziparki

1 yorum:

  1. en apolitik insanların bile sonunda, belki de kendilerini zorlaya zorlaya, olan bitene kayıtsız kalamadıklarından ortaya çıkan bir farkındalıkla susmamaya başlamaları gururla yaşadığımız bir şey.

    çocuklarımıza, kardeşlerimize, yeni doğan yeğenlerimize gururla anlatabileceğimiz "evet bir sıkıntı vardı, biz de olabildiğince canımızı dişimize takıp direnmeyi öğrendik, kazanmaya çalıştık, öylece bakıp, durmadık" diyebileceğimiz, her ne kadar karartılmaya çalışılsa da, bembeyaz, gururlu günler yaşadık.

    #direngezi parkı, ruhumuz hep seninle...

    YanıtlaSil