zarifsanatevi.com

Ocak 14, 2012

Kendini sever misin?

Aynaya bakıp, uzun uzun kendini seyrettin mi? (hiç.) Bakışlarının anlamsızlaştığını fark ettin mi? Ama sadece uykusuz gecelerde..

Sadece kitap okuyup film izliyorum.. Son günlerde yaptığım tek şey bu. Hımm.. Bu yüzden kendimi önemsiz mi, hissetmeliyim? Ya da bir süre daha böyle devam mı etmeliyim? Ne kadar çok soru sorar oldum. Anlamlar arıyorum. Anlamsızlaştırdığım hayatın daha da dibine inmek için.

Acaba kendi kendine konuşan kaç kişi vardır? Bak bunu gerçekten merak ediyorum. Ya kendine küsen?.. Saçmalama kendimi sevmekten vazgeçmedim tabi ki de! Yalnızlaştıkça sorgular oldum sadece. Hayır, terk de edilmedim. Gayet mutluyum. Ben merak ettiklerimi döktürdüm..

Evet. Anlamlandıramadığım günleri geri almak isterdim..

O kadar.

Not: Çok gece*

1 yorum:

  1. bir şeyleri düşünmemek için içine düştüğümüz, bazen bir kitap, bazen bir film ile geçireceğimiz 2-3 saatte kendi kendimize konuşup, kendimizi daraltmaktan kaçındığımız pek doğru.

    nereye gideceğini, gittiği yerde bizi neresine çekeceğini bilemediğimiz tatsız bir hayata anlam verme çabasıyla geçirdiğimiz onca zamanda, kendimize bir dinlenme molası verebilecek miyiz? bunlar bildiğimiz soruların meçhul cevapları...

    YanıtlaSil