zarifsanatevi.com

Mart 12, 2012

Bu öylesine saçma bir yazı ki!

Hayatın insanı sınadığı anlar vardır ya.. Öyle günler geçiriyorum. Sessizce köşede bekleyip her şey düzelsin istiyorum olmuyor. Bir şeyler yapıp emek harcıyorum yine olmuyor. Size de olur mu? Ne yaparsanız yapın yoluna girmeyecek şeyler vardır.. 

3 sene önce bir karar vermiştim. Ağzımı doldurup sövmüştüm kendime.. Her şeye. O saatten sonra gayet mutluydum aslında. Kendi adımlarımı atmaya başlamıştım. Koşulsuz olan şeyler benim için önemsizdi. Evet, bunda gayet eminim. Koşulsuz yaşanan bir hayat yok. Olmasını isterdim ama yok. Bu öylesine gerçek ki. 

Son zamanlarda bana ait bir hayat görememeye başladım. İnsanın kendi hayatını yaşamak istemesinden daha doğal bir şey var mıdır? Kendi sabahıma uyanmak istiyorum. Kendi müziğimi dinlemek, kahvaltımı yapmak, güneşi öylesine seyretmek, soğansız yemekler yemek, sırf canım istiyor diye kimseyle konuşmamak, aklımdan geçeni sessizce değil de yüksek sesle söylemek, filmimi izlemek, kitaplarımı rast gele üst üste dizmek, çok karışık odamda kendi halimde yaşamak.. Kendi rüyama dalmak istiyorum..

Hayatım puzzle değil ki. Parçaları birleştirmeye bir ömür harcayayım. As olan bugün ve bunu yaşamamı engelleyen her şeyi görmezden geliyorum. Başkaları için yaşarmış gibi hissetmekten kurtulmak istiyorum. Ahh.. Ne kadar çok isteğim varmış benim! 

Kendime zaman verdim. Az. 4* Yine "Mart"*

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder